Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Bendigo District Cricket Association - Sir John Lienhop Shield - 1st XI
Round 13 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM), Sat 7 Mar 2020 (1:00PM)
Golden Squaredef byStrathfieldsaye
Venue: Haymes Paint Right OvalMatch ID: 3162238
Umpires: Umpire1: Ashley Rowe  Umpire2: Forbes Klemm  
Scorers:  Not specified
Code, Alex E
Johnson, Scott
Smith, Liam (c)
Connelly, Grant
Chant, Kyle
Hartley, Ryan J (+)
Bysouth, Jamie
Trollope, Scott D
Rasmussen, Kyal
Tibbett, Callum
Campbell, Tom C
 
Payne, Stuart
Felmingham, Pat
Stubbs, Jack (+)
Devanny, Benjamin M (c)
Rodda, Jed
McCarty, Callum
Dwyer, Seamus
Hunter, Darcy
Smyth, Zoltan
Priyan, Savith
Damith, Chathura
 
Coach:  Scullie, Nicholas
Bendigo District Cricket Association - Jack Kidd Shield - 2nd XI
Round GF - Sat 21 Mar 2020 (12:00PM), Sun 22 Mar 2020 (12:00PM)
Golden SquaredefEaglehawk
Venue: Canterbury ParkMatch ID: 3422782
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Robinson, Dylan J
Grant, Max (+)
Christie, Mathew (c)
Bysouth, Jamie
Baird, Luke A
Tibbett, Callum
Burke, Harrison
Keating, Jack
Hocking, Riley
Kemp, Mitchell
Miller, Connor
White, Arun
 
Coach:  Connelly, Grant
 
Team not available
Bendigo District Cricket Association - Arthur Lee Shield - 3rd XI
Round SF - Sat 14 Mar 2020 (10:00AM), Sun 15 Mar 2020 (10:00AM)
StrathfieldsayedefGolden Square
Venue: Triple M Park Match ID: 3422033
Umpires: Umpire1: Craig Collings  Umpire2: Bhaskar Reddy  
Scorers:  Not specified
Yates, Brent
Gallagher, Matthew
Brown, James
Brown, Liam
Hargreaves, Justin
Hargreaves, Brent
Jones, Brenton
Scullie, Nicholas
Wight, Matthew
Robinson, Stuart M
Tricarico, Damien
Beever, Max
 
Perrow, Bradley J
Lalor, John
Francis, Tom
Flood, Hannah
Flood, Eli
Blencowe, Cameron
Lees, Dylan
Adams, Jackson
Doolan, Joseph M
Nihill, Matthew
Goode, Harrison
Mannes, Sarah
Bendigo District Cricket Association - 20/20
Round 1 - Sun 5 Jan 2020 (10:30AM)
Golden SquarevBYE
Team not available
 
Team not available
Team not available
Bendigo District Cricket Association - Woolworths Master Blaster
Round 10 - Fri 6 Mar 2020 (6:00PM)
Golden SquarevGolden Square Yellow
Venue: Strathdale Park (Beischer Park)Match ID: 3387754
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Bendigo District Cricket Association - Woolworths Master Blaster
Round 10 - Fri 6 Mar 2020 (6:00PM)
Golden Square BluevGolden Square Extra Team
Venue: Strathdale Park (Beischer Park)Match ID: 3387755
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Bendigo District Cricket Association - Woolworths Master Blaster
Round 10 - Fri 6 Mar 2020 (6:00PM)
Golden SquarevGolden Square Yellow
Venue: Strathdale Park (Beischer Park)Match ID: 3387754
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Bendigo District Cricket Association - Woolworths Master Blaster
Round 10 - Fri 6 Mar 2020 (6:00PM)
Golden Square BluevGolden Square Extra Team
Venue: Strathdale Park (Beischer Park)Match ID: 3387755
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Bendigo District Cricket Association - Under 18
Round 13 - Sat 29 Feb 2020 (8:45AM), Sat 7 Mar 2020 (8:45AM)
Strathfieldsayedef byGolden Square
Venue: Triple M Park Match ID: 3300534
Umpires: Umpire1: Rod Willoughby  
Scorers:  Not specified
Lyon, Connor
Hyatt, Joshua
Dunn, Bailey
Di Valentine, Jack
Radford, Darcy J (c) (+)
Wellman, Matthew
Stevens, Bode
Martin, Thomas
Hunter, Darcy
Tresize, Riley
Malone, Nicholas
Fernando, Louis
 
Coach:  Lyon, Greg
 
Shearman, Peter
Cox, Christopher (c)
Flood, Caleb
Campbell, Tom C (+)
Derrick, Benjamin
Keating, Jack
Alexander, Thomas
Morrison, Zachary
Mullane, Zane
Anderson, Cody
Storey, Hudson
Torney, Harry
 
Coach:  Connelly, Grant
Team Manager:  Miller, Connor
Bendigo District Cricket Association - Under 14A
Round 10 - Sat 29 Feb 2020 (8:45AM), Sat 7 Mar 2020 (8:45AM)
Golden SquaredefEaglehawk
Venue: Marist College BendigoMatch ID: 3362516
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ross, Lachlan (c) (+)
Peaslee, Aaron
Nicholson, Riley
Wilkinson, Jimmy
Diss, Patrick
Wilkinson, Edward
Morrison, Henry J
O'Sullivan, Sebastian
Williams, Angus
Ajmain, Wasik
Conlam, Will A
Lowther, Lincoln
Maher, Ted
Bowles, William
 
Coach:  Lowther, Jayson
 
Schepers, Will
White, Harvey J
Calverley, Jack
Taylor, Taj
Adams, Isaiah
Fitt, Hayley
Columbus, Brandon
Miller, Max
tewhata, jamarson
Grainger, Andrew
Miller, Harry
Mcclellan, Kyle
O'Hehir, Kai
Fullerton, Keely
 
Coach:  Fitt, Sam
Bendigo District Cricket Association - Under 12A
Round 15 - Sun 8 Mar 2020 (10:00AM)
Strathfieldsaye YellowdefGolden Square
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Balic, James
Costello, Banjo (+)
Robinson, William
Rogers, Hayden (c)
Malone, Lewis
Harrop, Edward (Ted)
Harris, Jackson M
O'Bree, Sam
Baker, Jimmy
Bennett, Harrison
 
Nicholson, Zac
Burgess, Hudson (c)
Flood, Euan
Grace, Mitchell
Hickman, Vailen L
McLean, Jake
Baird, William Jack
Musk, Val
Bennett, Carter
Burchell, Ryan
Bendigo District Cricket Association - Under 11
Round 13 - Fri 6 Mar 2020 (5:15PM)
Marongdef byGolden Square
Venue: Malone ParkMatch ID: 3335635
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Neivandt, Finn
Bradley, Jyleigh (+)
Carter, Nattai (c)
Harrison, Peter
Atkinson, Jack
Taylor, El (+)
Peters, Clancy
Peters, Xavier
 
Mulqueen, Jake
Flood, Euan
Hongal, Aniketh
Fletcher, Ethan
Donnelly, William
Cassells, Lara
Cassells, Xavier
McLean , Ryan
Bendigo District Cricket Association - Sportspower Womens Season 1
Round SF - Sun 8 Dec 2019 (10:00AM)
Kangaroo FlatdefGolden Square
Venue: Crusoe CollegeMatch ID: 3390839
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Burns, Lani J
Burns, Belinda
Collinson, Chelsey
Foley, Talullah
Gill, Ella
Maher, Shasta
Mcleod, Ashlee
Perry, Sarah
Reid, Faith
Sawyer, Laurinda
Wearne, Chelsea
 
Rowland, Alannah
Hilson, Chelsea
Burchell, Michelle
Baird, Megan
White, Hayley
Speed, Holly
Mannes, Sarah
Tormey, Coral-Lee
Guerra, Holly
Ferbrache, Jaime-Lee